domek topslogan
Rejon Częstochowa
Przełącz na rejon Kraków >>
Konto
Zaloguj się >>


Finishparkiet

Jesteś tutaj: Nasza oferta > Podłogi drewniane > Podłogi warstwowe > Finishparkiet

Autorska technologia produkcji opracowana przez założyciela i właściciela firmy Zygmunta Dąbrowskiego na stałe dokonała rewolucji na rynku parkietu, wyznaczając nową jakość i trendy.
Produkt najnowszej generacji, FINISHPARKIET i FINISHDESKA dominuje swoją konstrukcją technologiczną, na którą składa się dwuwarstwowość
i jednolamelowość, a także najgrubsza warstwa użytkowa z prawdziwego, litego drewna, wynosząca 6 mm. Najwyższa jakość to 7 warstw lakieru, 3 warstwy olejowosku, solidne kleje i doskonały surowiec.
Finishparkiet zapewnia najbardziej wymagającym odbiorcom bogaty wybór spośród ekskluzywnych kolekcji wzorów, gatunków i opcji wykończenia. Każdy produkt posiada swój indywidualny charakter i osobowość, dzięki niepowtarzalności i unikalności zawartej w strukturze drewna.

Obowiązujące trendy w architekturze wnętrz wymagają, aby podłoga stała się kompatybilną częścią aranżacji, dopasowanej pod kątem konwencji i stylu. Staranna klasyfikacja i najnowocześniejsza technologia zapewniają szeroki wybór wykończeń, aby naturalne drewno zyskało pożądany charakter. Szczotkowanie, fazowanie, barwienie, termowanie lub wędzenie. FINISHPARKIET umożliwia perfekcyjne dopasowanie finalnego wyrazu podłogi do indywidualnych potrzeb.
Szczotkowanie
Szczotkowanie (in. czesanie drewna) zapewnia, zgodnie z najnowszymi trendami, wizualny efekt celowego postarzenia drewna i nawiązuje do tradycji, w której stara deska zyskiwała dodatkową wartość przez widoczny na niej znak upływu czasu. „Wyczesanie” miękkiej struktury, a pozostawienie twardzielowej podkreśla naturalną strukturę drewna - usłojenie i układ włókien. Dodatkowo, szczotkowanie sprawia, że ewentualne ślady użytkowania podłogi są znacznie mniej widoczne.
Szczotkowana drewniana podłoga idealnie współgra z aranżacjami w stylu rustykalnym, celowo postarzanym, shabby chic, a także jako zestawienie kontrastowe z nowoczesnym, designerskim  wnętrzem. Szczotkowanie zazwyczaj łączone jest z olejowanym i fazowanym czterostronnie wykończeniem.
Barwienie
Szeroki wybór opcji bejcowania, od najjaśniejszej bieli, po ciemny, węglowy kolor pozwala na uzyskanie idealnej barwy drewnianej podłogi.
Bejca może być stosowana w celu podkreślenia naturalnej struktury drewna i jego koloru lub wręcz przeciwnie, prowadzić do otrzymania nowej jakości. W przeciwieństwie do podłogi thermowanej, czy wędzonej bejca jest barwieniem powierzchniowym i proces renowacji, tj. cyklinowania podłogi przywróci podłodze naturalny kolor drewna. (Możliwość ponownego zastosowanie tej samej bejcy lub nowego koloru.)
Fazowanie
FINISHPARKIET zapewnia opcję fazowania (załamania krawędzi elementów) w dwóch wariantach - fazowania dwustronnego i czterostronnego.
Faza dwustronna to załamanie dwóch dłuższych krawędzi elementu, co zapewnia efekt wydłużenia podłogi, a co za tym idzie, całego pomieszczenia. Jest to nawiązanie do tradycji układania podłogi z długich, litych elementów z prawdziwego drewna. Fazowanie czterostronne nadaje podłodze wyrazisty charakter. Każda klepka, bądź deska zostaje w ten sposób wyodrębniona i zaznaczona, co uwypukla rzeczywistą, naturalną konstrukcję podłogi.
Thermo
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii obróbki termicznej proces ten sprawia, że drewno staje się bardziej odporne na działanie wody i wilgoci, a także na degradację biologiczną. Termowanie, zwane również wygrzewaniem, polega na modyfikowaniu drewna pod wpływem wysokiej temperatury oraz pary wodnej, w wyniku czego powstaje materiał o zmienionych, nowych właściwościach. W drewnie dochodzi do skarmelizowania cukrów, dzięki czemu uzyskuje ono charakterystyczną ciemną barwę, zbliżoną wyglądem do egzotycznych gatunków drewna. Proces termowania prowadzi również do zredukowania pochłaniania wody, dzięki czemu zostaje wyeliminowany rozwój grzybów i bakterii. Wzrasta także stabilność wymiarowa. Jest to całkowicie ekologiczny proces, który zapewnia jednorodne barwienie w całym przekroju deski. (Istnieje możliwość zastosowania bejcy przy renowacji podłogi lub zachowania koloru thermo.)
Wędzenie
Wędzenie drewna polega na poddaniu elementów drewnianych obróbce chemicznej (działanie amoniaku w postaci gazowej pod wysokim ciśnieniem) w celu uzyskania ciemnej barwy.  W przeciwieństwie do zastosowania bejcy, czyli barwienia powierzchni, wędzenie zapewnia zmianę koloru w całym przekroju elementu (tak jak w procesie termowania). Kolor zostaje więc zachowany także w procesie renowacji, ale istnieje możliwość jego zmiany przez położenie bejcy.

 Jako jedyny producent markowych podłóg drewnianych Finish Parkiet udziela gwarancji:
  50 lat gwarancji - warstwy nie ulegną rozklejeniu.
  50 lat gwarancji - lakiery i oleje nie będą się łuszczyć.
  50 lat gwarancji - lakiery i oleje nie będą odchodzić od drewna.

 Konstrukcja technologiczna - dwuwarstwowa jakość

FINISHPARKIET 

FINISHDESKA

 DANE TECHNICZNE  DANE TECHNICZNE
 DŁUGOŚĆ: 420/490 mm                 DŁUGOŚĆ: 900-1200 mm     
 SZEROKOŚĆ: 70 mm  SZEROKOŚĆ: 120-150 mm
 GRUBOŚĆ: 14 mm  GRUBOŚĆ: 14 mm
 WARTSTWA UŻYTKOWA: 6,2 mm  WARTSTWA UŻYTKOWA: 6,2 mm
 SPOSÓB ŁĄCZENIA: pióro-wpust  SPOSÓB ŁĄCZENIA: pióro-wpust

Finishparkiet to podłoga dwuwarstwowa. Warstwa wierzchnia, użytkowa składa się całkowicie z litego elementu - naturalnego drewna. Jednolamelowość doskonale oddaje estetyczne walory tego unikalnego surowca, a najnowsza technologia produkcyjna zapewnia przystosowanie do funkcjonalnego i użytkowego przeznaczenia. Dolna warstwa to mozaika wykonana z twardego drewna liściastego, głównie dębu i jesionu. Łączenie warstw w sposób prostopadły wprowadza poprzeczny układ słoju warstwy wierzchniej w stosunku do dolnej części, co zapewnia stabilizację i uniemożliwia wypaczanie się podłogi.
Najgrubsza warstwa użytkowa dostępna na rynku, to 6,2 mm grubości najlepszej jakości, doskonałego litego drewna. Konstrukcja ta umożliwia wielokrotny proces cyklinowania (odnawiania) podłogi, dzięki czemu służy ona i zachwyca latami, przez wiele pokoleń.
Konstrukcja technologiczna każdego elementu oraz sposób łączenia i instalacji eliminują całkowicie efekt rezonansu. Urok podłogi drewnianej to jej wizualna estetyka, która dyskretnie prezentuje się pod stopami, pozostawiając sferę akustyczną w stanie nienaruszonym.
Najnowocześniejszy system łączenia typu pióro- wpust pozwala na prostą i sprawną instalację podłogi. Umożliwia przy tym układanie podłogi w rozmaite wzory i kombinacje, dzięki produkcji elementów z wariantem prawego i lewego pióra.
Drewniana podłoga Finishparkiet to idealne rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Perfekcyjna konstrukcja technologiczna i najlepszej jakości surowiec wykorzystywany w procesie produkcji sprawia, że podłoga doskonale współpracuje z tego typu ogrzewaniem, a współczynnik przepuszczalności termicznej gwarantuje redukcję strat energetycznych do minimum.

Dostępne gatunki drewna Finish Parkiet i Finish Deska: dąb, jesion, orzech amerykański, merbau, jatoba, doussie, iroko, sapeli.

Produkty

Finish Jodła Francuska - zobacz

FINISHPARKIET

ico2 olej f2 f4 fu
Pokrycie
powierzchni
lakier
Pokrycie
powierzchni
olejowosk
Faza
dwustronna
Faza
czterostronna
 Faza
do uzgodnienia

 DĄB EXCLUSIVE

00 Dąb Exclisive Lakier male

 Układ słojów spokojny, kolorystyka prawie jednolita, bez sęków, bez bielu.

ico2

DĄB SELECT

01a Dąb Select Lakier poprawione male

Układ słojów dowolny, biel minimalna, małe jasne sęki, kolorystyka zbliżona.

ico2 olej f2 f4

 DĄB NATURA

06 D b Natura Lakier IMG 4977 male

Biel dopuszczalna, sęki dopuszczalne, kolorystyka zróżnicowana.

ico2 olej f2 f4

 DĄB THERMO ANTYK

11 D b Thermo Antyk Lakier Fx2 a IMG 4985 male

Biel niedopuszczalna, sęki dopuszczalne, słój dowolny, obróbka termiczna.
Brak skurczu i pęcznienia, idealny na ogrzewanie podłogowe.

ico2 olej f2 f4

 DĄB CZARNY WĘDZONY

14 D b Czarny Wedzony Lakier a IMG 1733 male

Biel niedopuszczalna, sęki dopuszczalne, słój dowolny, dąb wędzony.

ico2 olej f2 f4

 DĄB RUSTICAL

15 D b Rustical Lakier IMG 3833 male

Zróżnicowana kolorystyka, sęki.

ico2 olej f2 f4

 JESION EXCLUSIVE JASNY

20 Jesion Exclusive Jasny Lakier IMG 1678 male

Słój dowolny, bez sęków, kolorystyka bardzo jasna.

ico2  

JESION EXCLUSIVE CIEMNY

13a Jesion Exclusive Ciemny Lakier male

 Układ słoju dowolny, sęki niedopuszczalne, klepki w całości twardzielowe.

ico2

 JESION SELECT

21 Jesion Select Lakier IMG 1849 male

 Sęki niedopuszczalne, słój dowolny, klepki w kolorze jasno-ciemnym.

ico2 olej f2 f4

 JESION NATURA

 25 Jesion Natura Lakier Fx2 IMG 3801 male

 Kolorystyka zróżnicowana, sęki dopuszczalne, różny udział twardzielu i bielu.

ico2 olej f2 f4

 JESION THERMO BURSZTYN

 29 Jesion Thermo Bursztyn Lakier IMG 1878 male

Sęki sporadyczne, dowolny przebieg słojów, obróbka termiczna. Brak skurczu
i pęcznienia, idealny na ogrzewanie podłogowe.

ico2 olej f2 f4

 JESION THERMO KONIAK

33 Jesion Thermo Koniak Lakier a IMG 1863 male

Sęki sporadyczne, dowolny przebieg słojów, obróbka termiczna. Brak skurczu
i pęcznienia,  idealny na ogrzewanie podłogowe.

ico2 olej f2 f4

 ORZECH AMERYKAŃSKI NATURA

37 Orzech Ameryka ski Natura Lakier Fx4 IMG 3928 male

Dowolny układ słojów, biel sporadyczna, kolorystyka zbliżona.

ico2 olej f2 f4

 MERBAU NATURA

41 Merbau Natura Lakier IMG 3936 male

 Kolorystyka zbliżona, bez sęków, polecany na ogrzewanie podłogowe.

ico2 olej f2 f4

 JATOBA NATURA

25a Jatoba Natura Lakier poprawione male

 Kolorystyka zbliżona, bez sęków.

ico2 olej f2 f4

 DOUSSIE NATURA

48 Doussie Natura Lakier Fx4 IMG 3887 male

 Kolorystyka zbliżona, bez sęków, polecany na ogrzewanie podłogowe.

ico2 olej f2 f4

Finishparkiet barwiony - zobacz

Finishdeska - zobacz

Finishdeska barwiona - zobacz

Finishdeska szczotkowana - zobacz

Finishparkiet - zobacz

 

 

Zdjęcia

domek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowedomek na jurze - Domki drewniane i tarasy kompozytowe
krzyżykNasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Przeczytaj więcej o plikach cookies i znowelizowanej ustawie Prawa Telekomunikacyjnego TUTAJ.